Úvod Služby a ceny Kalendář Kurzy 2019 Naši poníci Fotogalerie Reference Kudy k nám Kontakt

Naši poníci

Náš poník Riki, který je vysoký cca 105 cm je vhodný i pro ty úplně nejmenší děti. Trpělivě snáší, když se děti na jeho hřbetě mění v letadlo, opičku, žábu, pytel brambor či holubičku. Malé děti se na Rickyho hřbetě cítí bezpečně. Díky jeho velikosti si samy mohou vyzkoušet i úkony jako čištění kopýtek či nasazení postroje.

Kiri je mladý valášek plemene Welsh mountain pony vysoký asi 120 cm. V průkazu původu nese vznešené jméno Quirinio, ale nejen pro jeho krásné modré oči, dlouhou černou hřívu a milý výraz mu u nás říkáme domácky Kiri. Díky své malé výšce a výborné povaze se v jeho přítomnosti budou bezpečně cítit i ty nejmenší děti, objeví krásný svět koní a vyzkouší první krůčky na koňském hřbetě.

Nejmladší člen naší stáje je velmi chytrý a šikovný poník Monty. Je vysoký 125 cm a tak je ideální partner pro školáky. Monty na první pohled zaujme svou nádhernou meruňkovou barvou a bílou hřívou a ocasem. Díky své vyrovnané a klidné povaze je skvělý společník jak pro začátečníky tak pro pokročilé jezdce se závodními ambicemi.

Beruška je kobylka, která k nám přijela až z Moravy. Je vysoká 140 cm takže je vhodná pro děti, ale hravě unese i dospělé. S velkou trpělivostí tak učí děti i jejich rodiče. Začátečníci se na Berušce naučí jejich první krůčky v sedle a pokročilí se s ní mohou učit složité drezurní cviky na jízdárně či skákat přes překážky.

Nejelegantnější člen naší stáje je kobylka Lamia. Je vysoká cca 140 cm. Přijela k nám z výborné drezurní stáje JK Iluze Makotřasy, kde byla v tréninku již od obsednutí. V letech 2013 i 2014 se se svou mladou jezdkyní účastnila drezurních soutěží včetně Mistrovství ČR. Nyní bude působit v Pony Klubu jako drezurní koník pro jezdce se závodními ambicemi, ale plánujeme začít s ní i skákat. Lamia velmi ráda a ochotně pracuje a miluje lidskou společnost. Když jdeme pro koně do výběhu, Lamia nám ihned jako první běží naproti.

Meloun je kříženec anglického plnokrevníka a amerického quarter horse. Jmenuje se tedy Mellow Hiker, ale nikdo mu neřekne jinak než Meloun. Přijel k nám z jezdecké školy u Pardubic a je to tedy velmi zkušený učitel. S jistotou sveze začátečníka a pokročilý s ním mohou vyjet na závody. Jeho velkým nešvarem je klkání, zlozvyk kdy jen tak polyká vzduch. Nedávejte mu tedy prosím žádné pamlsky a odměny, po jakémkoli jídle klká více než obvykle.

Asco je již v důchodu na pastvinách na jihu Čech. Asco je valach plemene Český Teplokrevník. Měří cca 160 cm. V Pony Klubu působí jako učitel dospělých a středoškoláků. Mezi poníky se cítí jako vládce všech světů a podle toho se i chová. Má pocit, že ho všichni musí poslouchat a respektovat. Pod sedlem je to vstřícný kůň, který nedělá svým jezdcům žádné naschvály. Je velmi dobře přiježděný a své schopnosti předává dál svým jezdcům.