Úvod Služby Kalendář Ceny Naši poníci Fotogalerie Reference Kudy k nám Kontakt

Naše služby

Procházka pro nejmenší

Vhodná pro děti od 2 do 4 let. Seznámí se s koníkem a projede se na něm v kroku po okolí stáje, ideální pro získání stability na koni a především pro získání vztahu k těmto krásným zvířatům. Procházka trvá 25 - 30 minut.

Individuální lekce lonž

Výuková lekce trvající 55 minut pro nejmenší a začátečníky. Lekce je vhodná pro děti od 3 let a všechny, kdo chtějí začít jezdit na koni. Lekce začíná krátkým vyčištěním koně či poníka a připravením k jízdě, poté následuje 20 minutová procházka po okolí stáje, kdy se jezdce přirozeně seznámí s pohybem koně v terénních nerovnostech. Procházka končí na jízdárně či v hale, kde se jezdec 25 minut věnuje intenzivnímu výcviku na lonži, tedy kdy lektor ovládá a řídí koně.

Individuální lekce procházka a výcvik

Výuková lekce trvající 55 minut pro všechny, kdo již na koni ovládají své tělo a nyní je čeká naučit se ovládat i koně. Lekce začíná krátkým vyčištěním koně či poníka a připravením k jízdě, poté následuje 20 minutová procházka po okolí stáje, kdy se jezdce přirozeně seznámí s pohybem koně v terénních nerovnostech. Procházka končí na jízdárně či v hale, kde se jezdec 25 minut věnuje intenzivnímu výcviku a učí se základní jízdárenskou práci s koněm.

Individuální lekce intenzivní

Výuková lekce trvající 55 minut pro všechny, kteří se chtějí maximálně věnovat výcviku. Lekce začíná krátkým vyčištěním koně či poníka a připravením k jízdě, poté následuje 45 minut na jízdárně či v hale, kdy se jezdec věnuje jízdárenské práci, složitější drezurní či skokové práci s koněm.

Skupinová lekce

Výuková lekce trvající 55 minut pro pokročilé jezdce, kteří samostatně ovládají koně alespoň v kroku a klusu. Lekce začíná krátkým vyčištěním koně či poníka a připravením k jízdě, poté následuje 45 minut na jízdárně či v hale. Jezdí zde najednou 2-4 jezdci na koních pod vedením jednoho lektora a společně se zdokonalují v jezdeckém umění. Lekce mají velkou přednost v tom, že umožní naučit se jezdit v přítomnosti jiných koní a umět se jim vyhýbat dle platných pravidel.

Kurz

Dvouhodinový program pro malé i velké děti. Dva lektoři se celé dvě hodiny věnují maximálně šesti dětem na kurzu. Je zde prostor pro výuku ježdění (individuální, skupinovou, vyjížďky do terénu atd.), která zůstává stejně kvalitní jak je u nás zvykem. Kromě toho se zde děti učí vše, co potřebují vědět pro život s koňmi (co kůň jí, jak se kydá, jak se vodí, lonžuje, sedlá, uzdí, jak se pečuje o stáj, vybavení pro koně a mnoho dalšího). Kurz je vhodný pro všechny děti, začátečníky i pokročilé.

Kurz závody a ZZVJ

Speciální kurz pro pokročilé jezdce, kteří chtějí jezdit na závody či se připravit na zkoušky základního výcviku jezdce. Jezdci se zde věnují drezurní a skokové práci a současně je na kurzu prostor pro teorii nezbytnou pro účast na závodech či pro složení ZZVJ (součástí této zkoušky je teoretický test). Opět je zde kapacita 6 dětí a věnují se jim dva lektoři po celé dvě hodiny.

Jezdecký oddíl

Program pro děti starší 12 let, které jezdí samostatně alespoň v kroku i klusu. Děti tráví na statku jednou týdně cca 4 hodiny samostatnou prací (pomocné práce na statku) a poté je pro ně připravena skupinová lekce. Kapacita oddílu jsou 4 členi na jeden den. Jednou měsíčně čeká člena oddílu jednodenní víkendová služba, kdy bude od 9h do 16h pomáhat s chodem statku a péčí o koně (který den konkrétně to bude si může člen vybrat).

Příměstské tábory

V červenci a v srpnu pořádáme příměstské tábory, které jsou určeny pro všechny děti od 3 let. Rodiče děti v 9:00 dovezou do areálu a vyzvedávat si je mohou od 16:00 do 18:00. Tábory probíhají v pětidenních turnusech (od pondělí do pátku).

Maximální kapacita jednoho týdne je osm dětí, na které dohlížejí tři instruktorky. Při takto malé kapacitě jsme schopní se dětem maximálně věnovat a zvládnout i ty nejmenší děti. Výuka jízdy na ponících i během tábora probíhá standardně, tedy individuálně a každé dítě absolvuje denně jednu 60ti minutovou lekci.

Vedle individuální výukové lekce se s dětmi v rámci programu věnujeme péči o koně, teorii jezdectví a hraní her s koňskou tématikou. Na páteční odpoledne si děti pod vedením instruktorek vždy připraví vystoupení pro rodiče a rodinné příslušníky. V případě špatného počasí program probíhá v zastřešených prostorách.

Svačiny a pitný režim jsou zajištěny v rámci základní ceny tábora. Obědy si děti nosí vlastní (k dispozici mikrovlnka), nebo je v případě zájmu, možné zajistit dovoz obědů z blízké restaurace.